Pracownia ceramiki

Zajęcia prowadzą:

art. plast. Agata Zworska-Story – absolwentka PWSSP (ASP) we Wrocławiu. Dyplom w zakresie ceramiki w pracowni prof., Krystyny Cybińskiej i Wandy Gołkowskiej. w 1991r.
Laureatka Międzynarodowego Biennale Ceramiki Faenza (Włochy).

Zajmuje się ceramiką, rzeźbą. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest uczestnikiem licznych plenerów rzeźbiarsko-ceramicznych w kraju i za granicą.

Była współtwórcą autorskiej galerii „Tektum”, w ramach której jest autorką wielu realizacji ceramiczno-rzeźbiarsko i architektonicznych. Prowadzi artystyczno-realizacyjną pracownię ceramiki.

Prace w zbiorach m.in. Muzeum Ceramiki w Faenzie oraz w zbiorach prywatnych.

art. plast. Bogusław Story - absolwent  PWSSP (ASP) we Wrocławiu. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Z. Karpińskiego w 1986r. W latach1985-1989 pracownik dydaktyczny PWSSP we Wrocławiu w pracowni malarstwa    i malarstwa w architekturze. Laureat konkursu im. Eugeniusza Gepperta (wyróżnienie), Triennale Akwareli w Lublinie (wyróżnienie), Ciąg Dalszy Ceramika 2001 Wrocław (Grand Prix). 

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, ceramiką. Bierze udział wystawach zborowych i indywidualnych oraz akcjach malarskich w przestrzeni miejskiej, projektach artystycznych. Był uczestnikiem plenerów rzeźbiarsko-ceramicznych w kraju i za granicą. Był współtwórcą autorskiej pracowni realizacyjno-projektowej  „Tektum”, w ramach której jest  autorem wielu realizacji malarskich oraz ceramiczno-rzeźbiarskich. Prace w zbiorach m. in. Muzeum Śląskiego oraz w zbiorach prywatnych.

Bogdan_Story