Zadanie 2.

       Na kolejny tydzień proponuję temat, dotyczący zagadnień nieco bardziej abstrakcyjnych. Zadanie będzie polegało na zobrazowaniu określonego pytania. W współczesnym świecie skazani jesteśmy na informacje zapośredniczone. Wielość źródeł, w których opracowuje się ważny dla życia społecznego opis wydarzeń, przekazywany jest drogą elektroniczną. To powoduje  unifikację takich opracowań i utratę prawdziwościowego odniesienia do opisywanych  faktów. Można to ująć krótko, element ontologiczny rozmywa się w  epistemologii, nawet wtedy gdy wykluczy się udział złej woli i chęci kreowania opisywanych zdarzeń. Odniesienie do świata wartości nie może zaistnieć.

Wymiar aksjologiczny pozostaje nie tknięty. Wielość źródeł informacji przestaje mieć znaczenie, gdy wpada w sieć informacyjną tworzy rzeczywistość równoległą. Do zobrazowania postawionych tez, dołączam  zdjęcie własnej pracy namalowanej przed dwudziestu laty , która w jakiś sposób odnosi się do powyższych rozważań.  

 

       Temat:

                 Czy  możliwa jest pewność poznania, bez momentu wiary?  

                 Czym jest dzisiaj odczucie pewności?

zbychmil2

       

    Przypominam, że kontaktujemy się za pomocą adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonu komórkowego. Przysyłajcie też zapytania do prac własnych nad którymi aktualnie pracujecie.

 

Na kolejny tydzień proponuję temat, dotyczący zagadnień nieco bardziej abstrakcyjnych. Zadanie będzie polegało na zobrazowaniu określonego pytania.

W współczesnym świecie skazani jesteśmy na informacje zapośredniczone.

Wielość źródeł, w których opracowuje się ważny dla życia społecznego opis wydarzeń, przekazywany jest drogą elektroniczną. To powoduje  unifikację takich opracowań i utratę prawdziwościowego odniesienia do opisywanych  faktów. Można to ująć krótko, element ontologiczny rozmywa się w  epistemologii, nawet wtedy gdy wykluczy się udział złej woli i chęci kreowania

opisywanych zdarzeń. Odniesienie do świata wartości nie może zaistnieć. Wymiar aksjologiczny pozostaje nie tknięty. Wielość źródeł informacji przestaje mieć znaczenie, gdy wpada w sieć informacyjną tworzy rzeczywistość    równoległą. Do zobrazowania postawionych tez, dołączam  zdjęcie własnej pracy namalowanej przed dwudziestu laty , która w jakiś sposób odnosi się do powyższych rozważań.  

       

     

    Temat:

                 Czy  możliwa jest pewność poznania, bez momentu wiary?  

                 Czym jest dzisiaj odczucie pewności?

                                                                                                                                                                                                                 

   Przypominam,że kontaktujemy się za pomocą adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonu komórkowego. Przysyłajcie też zapytania do prac własnych nad którymi aktualnie pracujecie.