Pracownia tkaniny

tkanie

 

Program Pracowni Tkaniny to działania na polu tradycyjnego podejścia do tkaniny artystycznej jak i też poszukiwania nowych rozwiązań związanych ze sztuką włókna.

W pracowni poznasz podstawowe sploty tkackie i nie tylko, które umożliwią Ci wykonanie klasycznych form tkackich:

  • Gobelinu
  • Kilimu
  • Sumaka
  • Kobierca

Poznasz zasady projektowania tkaniny artystycznej, doboru materiałów potrzebnych do realizacji swoich prac, aby jak najbardziej rozwinąć swoją pasję i zainteresowania na polu miękkiego włókna.

Zajęcia prowadzone metodą warsztatową.

Program Pracowni Tkaniny obejmuje działania projektowe w dziedzinie bardzo szeroko pojętej tkaniny – tkaniny artystycznej, unikatowej a także przemysłowej. W katalogu realizacji powstałych w tej pracowni można znaleźć różnego rodzaju prace

RobertWieczorek

 

 

Robert Wieczorekur. 21.11.1969r. Z wykształcenia pedagog (ukończone studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z plastyką). Uzyskał tytuł nauczyciela plastyki w roku 2001 na Uniwersytecie Opolskim. Studia magisterskie na kierunku pedagogika ogólna (rok ukończenia 2004, Uniwersytet Wrocławski). Absolwent Państwowego Ogniska Kultury Plastycznej. Od 2016 roku przyjęty do ZPAP na podstawie dorobku artystycznego.
Techniki tkackie opanował, uczestnicząc w dwuletnim seminarium prowadzonym w Galerii Tkackiej na Jatkach we Wrocławiu w latach 1993-1995.
W późniejszym okresie odwiedzał inne pracownie tkackie, gdzie poznawał kunszt tkania i nowe formy oraz spojrzenie na tkaninę artystyczną. Należy do Grupy Tkackiej „WĄTEK” działającej przy Galerii Tkackiej na Jatkach.