Projekcja w DCF

fot. Maciej Myrdzio

galerie: Anna Gutowska, Ewa Rylska

finisaż wystawy LEYERS and MASKS

Finisaż wystawy ARTYSTYCZNA FOTOGRAFIA Z PŁOWDIWU – PRZYSZŁEJ EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY (2019). EKSPOZYCJA STUDENTÓW I WYKŁADOWCÓW
Prof. Nikola Lautliew – kurator wystawy
***
W naszych pracowniach i galeriach gościmy nie tylko polskich artystów. W Ognisku można spotkać słuchaczy rodem z Ukrainy, również i takich z proweniencjami bliskowschodnimi, a nawet południowoamerykańskimi - jak Ekwador czy Wenezuela.
Fotografie, eksponowane tym razem w obu naszych galeriach – „WINDA C” i „Przy WINDZIE” – to prace bułgarskich studentów Akademii Sztuk Pięknych w Płodiwie /przyszłej Europejskiej Stolicy Kultury/.
Finisaż tradycyjnie już otworzył dyr. Maciej Siciński, wprowadzając finisażowych gości w przestrzeń formalną prezentacji. Opowiedział o założeniu zasygnalizowanym w tytule "Layers and Masks" I o technice prezentowanych fotografii, posługując się przykładami.
Nasz gość – dr. Peter Lyangurov, z-ca dyr. Bułgarskiego Instytutu Kultury, objaśnił założenie ideowe wystawy – odnoszące się do złożonej, wielowarstwowej bogatej historii miasta Płodiw.
Miłym akcentem stało się wręczenie dyplomów z podziękowaniem za aktywny wkład w promocję bułgarskiej kultury od Bułgarskiego Instytutu Kultury, dyrektorowi Maciejowi Sicińskiemu i oraz zaprzyjaźnionemu z nami Dimczo Angelowi – prezesowi Wrocławskiego Towarzystwa Bułgarskiego.
Przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim.
Po finisażu, o kilka słów poprosiliśmy Josego Louisa Sosa, słuchacza z Pracowni Działań Artystycznych.

B: Jose, co ciekawego spotkało cię w trakcie finisażu?
JLS: Lubię tu przychodzić i lubię spotkania z ludźmi. Wystawa jest interesująca. Cieszę się, że jest miejsce otwarte na wielokulturowe spotkania.
B.: Zatem dziękuję i – do zobaczenia na zajęciach ;)

wideo: Mirosław Rajkowski

Mini koncert Pejo Peev'a 22.09.2017r.

wideo: Kacper Dajczak