wernisaż malarstwa Barbary Wiśniewskiej

W marcu 2013 w naszej ogniskowej galerii, możemy oglądać obrazy Barbary Wiśniewskiej. Zestaw eksponowanych prac, to kompozycje, których tematem jest martwa natura. Obrazy wykonane są techniką olejną, na gruntowanym papierze. Jest to jeden z najbardziej ulubionych sposobów malowania, wybierany przez autorkę.

Martwe natury w syntetycznie ujętych kompozycjach, prezentują różnorodne zestawy gam koloru. W poszczególnych obrazach w zdyscyplinowany sposób utrzymywana jest wybrana tonacja, ujawniając pewność posługiwania się skalą jasności i temperatury. Ciekawe jest również modelowanie nastroju, łączenie go ze stopniem wydobycia przedstawieniowości. Dookreślenie wybranej kompozycji lub jej fragmentu w postaci wskazanego przedmiotu, umieszczenie go w określonym szyku ważności budowanego wrażenia, znacząco oddziałuje na nastrój.

Barbara Wiśniewska maluje od kilkunastu lat, jest mocno związana z naszym ogniskiem. Obecny cykl prac mówi o tym, że motyw martwej natury jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla autorki i podkreśla cechy Jej osobowości.

zdjęcia Maciej Myrdzio i Jadwiga Czyżak

galeria