– Malarstwo Zbigniew Mil – Czy możliwe jest zdjęcie „hełmu medialnego„ …

Plener miejski osoba maluje
Plener miejski osoba maluje

Czy możliwe jest zdjęcie „ hełmu medialnego „ z naszego osądu i zdolności
poznania ? To pytanie z tezą, jest zachętą do rozważania nad możnością autonomii w poznaniu stanu rzeczy, oraz podjęcia próby odpowiedzi ujętej w formie obrazu. Czas niechciany w którym tkwimy obecnie, może być taką próbą odwrócenia proporcji, na rzecz doświadczania realności i odrzucenia programowego lęku. Uświadomienie sobie monotematycznej dysproporcji sączonego stale przekazu, może pomóc w uratowaniu zdrowego rozsądku, pozwoli ominąć apatie i różne stany depresyjne.
Ciągłe powtarzanie o nieuchronności jakiejś nowej normalności, stosowanie szantażu etycznego, jest ordynarną manipulacją, najprawdopodobniej służącą do osiągnięcia skrywanych celów. Już nie wystarcza że tablety, smartfony prawie
przyrosły nam do ręki, zawłaszczanie woli przez programowanie potrzeb jeszcze zbyt słabo penetruje naszą świadomość. Wygląda to trochę tak, jakby podejmowano próbę globalnego ujęcia informacji biometrycznych i poprzez algorytmy współczesnych technologii, sięgano po nowe narzędzia parametryzacji zachowań społecznych. Na zakończenie tego dość pesymistycznego wywodu, trochę optymizmu. Wymiar transcendentny jest nie do ruszenia, a tam przynależy nasza dusza. Trzymając się klasycznego podziału filozofii, powyżej opisane działania rozgrywane są głównie w obszarze epistemologii, z naruszeniem etyki. Błędy w poznaniu lub kłamstwa bezpośrednio nie maja dostępu do natury bytu. Byt w swojej istocie jest obwarowany nienegocjowalna Prawdą. Dla człowieka dostępną na drodze zasad etycznych i rozumu wniesioną poprzez epistemologie do poznania wspólnotowego .
To by było na tyle.

Nowości

Back to top