– Kurs przygotowujący na egzaminy ASP

Zapraszamy na wyjątkowy kurs, który przygotuje Cię do egzaminów na prestiżową Akademię Sztuk Pięknych. Nasze inspirujące pracownie plastyczne to miejsce, gdzie przyszli studenci sztuk pięknych mają szansę kompleksowego przygotowania pełnego zestawu prac wymaganych na egzaminy wstępne. Oferujemy również możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu technik plastycznych, historii sztuki oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Nasza kameralna grupa składa się z zaledwie sześciu osób, co gwarantuje Ci indywidualne wsparcie, bliski kontakt z prowadzącym i swobodę twórczą. To jedyne tak kompleksowe zajęcia we Wrocławiu, które odpowiadają realnym wymaganiom uczelni artystycznych

Kurs został stworzony specjalnie dla małej grupy, nie przekraczającej sześciu osób. Składa
się z trzech trymestrów, które zapewnią Ci wszechstronne przygotowanie. Nasz pakiet zajęć
obejmuje studium postaci, malarstwo oraz indywidualne konsultacje. Dodatkowo, dla uczestników kursu istnieje możliwość rozszerzenia programu o dodatkowe pracownie, prowadzone przez naszych doświadczonych instruktorów (w ramach dostępnych miejsc i za dodatkową opłatą – oferujemy 10% zniżki od ceny podstawowej). Ostateczny wybór zostanie skonsultowany z koordynatorem kursu.

Koordynator kursu – Magdalena Gołda

Program:

 • kurs przeznaczony dla osób w wieku 16+ (od 2 klasy szkoły średniej).
 • studium postaci (8h/ tygodniowo)
  Zajęcia odbywają się w pracowni artystycznej, mają charakter zadań ćwiczeniowych,
  korekt indywidualnych, projektów indywidualnych lub zespołowych; wśród tematów:
  kompozycja, konstrukcja i proporcje, ruch, anatomia, wstęp do światłocienia
 • pracownia malarska (5h/tygodniowo)
  Uczestnicy wybiorą jedną z dwóch dostępnych pracowni malarskich (z różnymi prowadzącymi), gdzie będą zajmować się rozmaitymi technikami malarskimi i rysunkowymi. Praca rozpocznie się od praktyki świadomego stosowania zasad kompozycji i perspektywy, następnie włączone zostaną zadania związane z martwą naturą uruchamiające techniki artystyczne. Zadania skupione będą na poszerzeniu świadomości wiedzy wizualnej, odświeżaniu indywidualnego spojrzenia i wzmacnianiu warsztatu twórczego.
 • konsultacje prac (1h/miesięcznie)
  Przegląd miesięcznych postępów i prac uczestników kursu, rozmowy i konsultacje, wskazówki artystyczne i korekty prac.

Zgłoszenia: kontakt@plastyka-ognisko.edu.pl

Terminy:

 • rozpoczęcie kursu uwarunkowane jest zebraniem 6 osobowej grupy (harmonogram zajęć ustalany indywidualnie z koordynatorem)
 • nabór trwa do 16 października

Cennik

Nowości

Back to top