– Recyklingowe pół warsztaty “Butelka na nowo” oraz wystawa online “Recykling i sztuka” z okazji festiwalu C-change 2021.

plakat festiwalu C-change

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach.

Z przyjemnością informujemy, że Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta bierze udział w organizacji Festiwalu realizowanego w ramach Projektu ”C-Change. Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu”. Jest to unikatowe przedsięwzięcie na rzecz ochrony środowiska, realizowane w ramach Programu URBACT III przez Urząd Miejski Wrocławia i wrocławskie instytucje kultury.

Warsztaty szklanego recyklingu wpisują się w rozwiązania pro-ekologiczne – przetwarzanie śmieci na nowe produkty.

Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa pt. „RECyKLING I SZTUKA – KATARZYNA HARASYM I UCZNIOWE”. Prowadząca zajęcia Katarzyna Harasym jako artystka zajmuje się twórczością upcyklingowa od kilku lat, a jej twórczość jest inspiracją dla słuchaczy OKP. Wystawa ukazuje rezultaty kreatywnej działalności w odzyskiwaniu i przetwarzaniu materiałów szklanych.

Pół warsztaty „Butelka na nowo”, na czym one polegają?

To warsztaty, na których przetopimy przyniesione przez Was szklane butelki nadając im przez to, nową funkcję i wygląd. Możecie tylko częściowo w nich uczestniczyć (wciąż unikamy zgromadzeń w pomieszczeniach zamkniętych ?.

Waszą aktywnością będzie:

Wybranie i przygotowanie butelki do wypału, oraz wybranie formy, w którą chcecie przetopić butelkę. Przygotowanie to : oderwanie etykietek, umycie i podanie informacji na kartce : imię i nazwisko, nr formy i telefon kontaktowy. Kartkę prosimy  przykleić do butelki, najlepiej taśmą malarską!

Następnie prosimy o dostarczenie „materiału” na Ruską 46, do  siedziby Ogniska Kultury Plastycznej, 6,7 maja w godzinach:16-17.30

Nasza instruktorka Katarzyna Harasym przetopi je dla Was w pracowni szkła artystycznego.

Terminy:
-6,7 maj – godz.16-17.30 zbiórka butelek
-8,9 maj – godz.10-11.30 odbiór butelek
-10 maj wystawa- on-line

Po odbiór przetopionych butelek zapraszamy 8, 9 maja w godzinach: 10.00-11.30

Zapraszamy serdecznie !!

Nowości

Back to top