– Święto Podwórka Ruska 46

banner z ważnymi informacjami na temat wydarzenia zawartymi również w artykule - z prawej strony banera fotografia bawiących się ludzi na podwórzu

Organizacje i artyści skupieni wokół najjaśniejszego podwórka we Wrocławiu zapraszają na dzień pełen kultury! Slam poetycki, podwórkowa gra terenowa, zwiedzanie lokali i galerii sztuki, odsłonięcie nowego muralu, drag queen show i koncerty – to tylko kilka propozycji z całego programu Święta Podwórka.

Rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46, to miejsce, które skupia organizacje kulturalne, galerie, zespoły muzyczne, kluby, teatry, NGO-sy i artystów-freelancerów, mających tu swoje siedziby lub pracownie. 12 czerwca nie tylko otworzą przed Wami swoje drzwi, ale także staną na scenie w podwórku!

Między 14:00 a 22:00 na specjalnej, oświetlonej neonami scenie odbędzie się między innymi slam poetycki i drag queen show. Nie zabraknie też dobrej muzyki – zagra zespół Gatunki Zagrożone, wystąpią chóry Cantores Minores Wratislavienses, Ars Cantus i Stoltzer Ensemble. Na koniec aktorzy teatru Ad Spectatores pokażą spektakl „Obcy z Mons”.

W tym samym czasie w lokalach schowanych za zabytkowymi neonami trwać będą wystawy i warsztaty. Polecamy zwiedzać je z ulotko-mapą w ręku, dzięki której weźmiecie też udział w naszej grze terenowej. Odwiedzając artystów i organizacje skompletujecie hasła krzyżówki, za której rozwiązanie otrzymacie pakiet prezentów!

Program Święta Podwórka uzupełniają odsłonięcie nowego muralu, wystawa rzeźb i pokaz wypalania szkła artystycznego. Nocą przeniesiemy się do klubów przy Ruskiej, w których zagrają najlepsi wrocławscy didżeje.

Pełny program Święta Podwórka znajdziecie poniżej. Zapraszamy do obserwowania wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie najświeższe wiadomości związane z imprezą i Ruską 46!

Neonowe podwórko możecie odwiedzić też online.

Scena w podwórku:

14:00 Koncert chóru Cantores Minores Wratislavienses
14:30 Slam poetycki
16:00 Koncert chóru Ars Cantus
16:30 Slam poetycki
18:00 Odsłonięcie muralu Ewy Ciepielewskiej i performance Jacka Bożka “Drzewo Życia ”
18:30 Koncert zespołu Gatunki Zagrożone
19:30 DJ – Wojtek Furmaniak
20:30 Koncert chóru Stoltzer Ensemble
21:00 Drag Queen Show
22:00 Spektakl “Obcy z Mons” – Teatr Ad Spectatores

Lokale:

14:00 – 19:30 | Ruska 46
Podwórkowa gra terenowa – odwiedź i poznaj nasze organizacje i pracownie
14:00 – 16:00 | Fundacja Ukraina
Warsztaty wielokulturowe
14:00 – 19:30 | Atelier Si,Pb – Barbara Idzikowska
Szkło + palnik – oprowadzanie i prezentacja pracowni
14:00 – 19:30 | Studio BWA Wrocław
Zupa Nic – wystawa Dominiki Olszowy
14:00 – 19:30 | IP Group
Ambient Room #4 LUMEN – interaktywne środowisko immersyjne
14:00 – 19:30 | Surowiec
The secret Sea – wystawa John George Distefano
14:00 – 19:30 | Galeria Otwarta ZPAP
Wystawa prac i zwiedzanie pracowni Beata Rojek
14:00 – 19:30 | Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Wystawa kanadyjskiej grafiki – prace artystów, których łączy kanadyjskie obywatelstwo
14:00 – 22:00 | Galeria “U KOSAŁKI”
wystawa instalacji fotograficznych “THUN vs. WAŁASZEK”
15:00 – 19:00 | TIFF Collective
Kiermasz różności – wyprzedaż dziwnych gratów ze schowka
TIFF Center
15:00 – 18:00 | Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
Wystawa wspólna Jacka Kröle i Krzysztofa Tarnowskiego “Życie to nie bajka”
16:00 – 17:00 | Studio BWA Wrocław
Oprowadzenie po wystawie Zupa Nic
16:30 – 17:00 | Galeria ArtBrut
Oprowadzenie po wystawie “Życie to nie bajka”
17:00 – 18:30 | TIFF Collective
Mini FabLab – warsztaty z cyjanotopii
20:00 – 21:30 | TIFF Collective
Sztuka współczesna jako fotografia – wykład Adama Mazura

Dziedziniec podwórka Ruska 46:

Wystawa rzeźb – prezentacja rzeźb słuchaczek i słuchaczy Otwartych Pracowni Ogniska Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta

Szkło w ogniu – pokazy tworzenia małych i dużych form artystycznych ze szkła technicznego w Bramie Przejściowej/ Galerii TYC, prowadzą Katarzyna Gemborys i Natalia Komorowska, pod opieką artystyczną Magdy i Małgorzaty TYC

Scena klubowa:

23:00 | Klubokawiarnia Recepcja, Surowiec
Przez całą noc grają African Techno Karate i inni.