– MOTYW RÓŻEWICZ

grafika promocyjna wystawy o Różewiczu czarne tło - zielone napisy oraz graficznie przerobiony portret Różewicza - portret składa się z zielonych napisów


Wystawa prac uczestników Otwartych Pracowni Plastycznych oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej ODT Światowid

Włączamy się w świętowanie stulecia urodzin Tadeusza Różewicza, wielkiego wrocławskiego poety, dramatopisarza i prozaika.


Zapraszamy na wystawę “Motyw Różewicz”, która jest efektem wspólnej pracy wrocławskich instytucji kultury. Pokazane prace będą w rozmaity sposób nawiązywały do utworów i postaci Różewicza. Pozostawiamy artystkom i artystom swobodę twórczą licząc na ich oryginalność i pomysły.
Ognisko Kultury Plastycznej pokaże inspirowane twórczością Różewicza dzieła powstałe w Otwartych Pracowniach Plastycznych. Zobaczycie efekty działania pracowni szkła, ceramiki, grafiki warsztatowej, rysunku i malarstwa. Następnie do wystawy dołączą grafiki warsztatowe Marty Lech, która reprezentuje Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Swój wkład w wystawę będą mieć również Kontury Kultury.
Wystawa jest pracą w toku – dlatego nie przygotowujemy jej wernisażu. Zachęcamy do przyglądania się kolejnym jej odsłonom – i już dziś zapraszamy na finisaż, który odbędzie się 12 grudnia 2021. Podczas finisażu zaprezentujemy specjalnie przygotowane wspólne dzieło pracowni grafiki warsztatowej, sitodruku i pracowni komputerowej. Wtedy można będzie zobaczyć wystawę w jej pełnym kształcie a na jej kolejną odsłonę zaprosimy Państwa już 15 grudnia do ODT Światowid.

Nowości

Back to top