– Ruska 46abc – przestrzeń dla kultury

na zdjęciu widać tańczącą kobietę - ustawioną plecami do obiektywu, w tle tańczą rozmazane inne osoby i widać neonowy napis ognisko

Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu uczestniczy w realizacji projektu „Ruska 46abc – przestrzeń dla kultury” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

W projekcie, którego beneficjentem dofinansowania jest Gmina Wrocław, biorą również udział następujące instytucje kultury: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Strefa Kultury Wrocław, Klub pod Kolumnami oraz Wrocławscy Kameraliści “Cantores Minores Wratislavienses”.

Nadrzędnym celem projektu jest ułatwienie dostępu do kultury i zwiększenie udziału mieszkańców w działaniach kulturalnych poprzez stworzenie w centrum Wrocławia otwartej i przyjaznej dla użytkowników przestrzeni, sprzyjającej różnorodnym inicjatywom o charakterze artystycznym i kulturalnym.
W ramach projektu nasza instytucja otrzymała dofinansowanie na:
– zaprojektowanie i przeprowadzenie remontu lokali w piwnicy w segmencie B z przeznaczeniem na nowe pracownie rzeźby, szkła i ceramiki;
– zakup wyposażenia pracowni (w piwnicy oraz na trzecim piętrze w segmentach B i C).
Pieczę nad realizacją przedsięwzięcia sprawuje spółka Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. – inicjator projektu i operator procesu rewitalizacji w modernizowanym wnętrzu podwórzowym.

Nowości

Back to top